İlk buluşmada erkeğe neler sorulur? Erkeği tanıma yolları

Yeni tanıştığınız bir erkekle buluşmaya karar verdiniz ve onun hakkında önemli ipuçları toplayabilmek için hangi soruları sormanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. İlk buluşmada sorabileceğiniz 10 soruyu sizler için bir araya topladık. Erkeği kısa yoldan en iyi şekilde tanıyabilmek ve heyecana kapılarak alakasız sorular sormak yerine sizin için hazırladığımız 10 adet soruyu kullanabilirsiniz.

Erkeği tanımak için sorulacak sorular

1) Eski sevgililerinle görüşüyor musun?
Sorulması gereken önemli bir sorudur, bu soru hakkında nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Kimi erkekler eski sevgilileriyle tüm bağlantılarını keserken kimileri arkadaş kalarak görüşmeye devam edebilir.

2) Ailenle mi tek mi yaşıyorsun?
Bu soru sayesinde sorumluluk düzeyini veya ailesine bağlı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Tek yaşıyorsa özgürlüğüne düşkün ve sorumluluk sahibi biri olduğu söylenebilir. Ailesi ile yaşıyorsa rahatına düşkün biri olduğunu çıkarabilirsiniz. Alacağınız cevap ile beklentilerinizi karşılaştırarak ilişkiniz ile ilgili karar verebilirsiniz.

3) Ciddi ilişki mi, flört mü?
Konuşmanın ortalarında biraz birbirinize alışmışken sorulabilecek önemli ipuçları veren bir sorudur. İlişkiye başlamadan önce erkeğin ne istediğini tam olarak anlayabileceğiniz önemli bir soru. Çapkın ve günlük ilişkiler arayan biri mi yoksa ciddi mi düşünüyor? Bu sorunun cevabını beklentilerinizle karşılaştırarak sonuca varabilirsiniz.

4) Gününü genelde nasıl geçirirsin?
Ev, aile, sosyal ve iş yaşantısı hakkında fikirler edinebileceğiniz ucu açık bir yorum sorusudur. Anlattıkları arasında küçük detaylar bulunacaktır, bunları dikkate alarak nasıl bir yaşantısı olduğunu az çok anlayabilirsiniz.

5) Boş günlerinde neler yaparsın?
Hoşlandığı aktiviteleri, nelerden zevk aldığını öğrenebileceğiniz güzel bir sorudur. Boş zamanlarında kendi ile mi ilgilenir? Arkadaşları ile mi gezer? Spor yapar mı? Vereceği cevaplar sonucu onun hakkında yeni ipuçları elde edebilirsiniz.

6) İşinden memnun musun?
Ne iş yapıyorsun diyerek sormak ilk buluşma için pek hoş durmayabilir. Bunun yerine yaptığın işten memnun musun diye sorabilirsiniz. Anlatacakları neleri sevip sevmediğini, öfkeli mi yoksa sakin biri mi olduğunu az çok belli edecektir. Sabırlı biri olup olmadığını da bu soru ile yakalamanız mümkün.

7) Çalışmak zorunda olmasak hayatını nasıl sürdürürdün?
Ucu açık bir yorum sorusu daha. Hayallerini, umutlarını size anlatabilir ve hayatta istedikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

8) Hissettiklerini dile getiren biri misin?
Daha önceki ilişkilerinizden ve onun ilişkilerinden de örneklerle daha önce hislerini dile getiremeyen kişilerle birlikte olduğunuz için iletişim sorunu yaşadığınızı belirtin ve onun bu konu hakkında neler düşündüğünü sorun.

9) En sevdiği film, müzik, tiyatro oyununu sorun.
Bu soru hayata bakış açısı ve tarzı hakkında size önemli ipuçları verir. Sizin tarzınıza ve yaşam biçiminize uygun biri olup olmadığını anlayabilirsiniz.

10) Utandığı bir anıyı paylaşmasını isteyin.
Sohbetin sonlarına doğru soracağınız bu soru keyifli bir kapanış sağlayabilir. Diğer sorulara verdiği cevaplar sonucu sizin için uygun biri olduğunu düşünüyorsanız keyifli cevaplar gelebilir ve mutlu olarak buluşmayı tamamlayabilirsiniz. Diğer sorulardan yola çıkarak size uygun biri olmadığını düşünüyorsanız bu soruyu sormanıza gerek yoktur.

Mutlu ilişkiler dileriz,
Saglikfor.com

admin Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir